L O A D I N G

ALERGOLOGJI

Rolenium INH

Pompa përdoret për të trajtuar simptomat e astmës dhe SPOK.

Forme Doza :(250mcg Fluticasone + 50mcg Salmeterol x 60 doza) (500mcg Fluticasone + 50mcg Salmeterol x 60 doza)

Lëndët aktive:Fluticasone Propionate,Salmeterol Xinafoate

 

Fluticapen INH

Fluticasone propionate është një glukokortikoid me fuqi të lartë anti-inflamatore lokale.

Formë Doza:  (Fluticasone 250mcg x 60 doza) (Fluticasone 500mcg x 60 doza)

 

Formopen INH

Në trajtimin e astmës te pacientët që trajtohen me kortikosteroide inhalatore dhe që kërkojnë gjithashtu një beta2-agonist me veprim të gjatë.

Formë Doza: 60 doza x 12mcg 

Lëndët aktive: Formoterol

MONTOL 4mg/5mg

Doza 4 mg për fëmijë nga 2 deri në 5 vjeç dhe doza 5 mg për fëmijë  nga 6 deri ne 14 vjeç.

Formë Doza: 20 Tableta x 4mg, 20 Tableta x 5mg

Lëndët aktive: Montelukast

Selva Chamomile Baby Care (CE)

Solucion Nazal izotonik i klorurit të natriumit me kamomil pantenol.

Xhel nazal i klorurit të natriumit me kamomil,pantenol dhe aloe.

Zhbllokon hundët, hidraton dhe qetëson mukozën nazale.

Që nga dita e parë e lindjes.

 

Selva Monodose

Solucion Steril Nazal Izotonik I klorurit te natriumit me kamomil dhe pantenol. Zhbllokon hundet, hidraton dhe qeteson mukozen nazale.

Formë Doza: 15 Flakon Monodoze

Lëndët aktive:Tretësirë klorur natriumi me kamomil. 

 

 

 

Selva Chamomile Solution (CE)

Solucion Nazal Izotonik, zbllokon hundet, hidraton dhe qeteson mukozen nazale.

Formë Doza: Tretësirë x 30ml

Lëndët aktive: Tretësirë klorur natriumi me kamomil

 

 

 

X Cort

Krem antipruritik alternative e kortikosteroidëve. Imiton efektet e kortikosteroidëve. 2-3 herë në ditë.

Formë Doza: Tubet x 50ml

Lëndët aktive:Vaj Argani,Panthenol,Allantoin,Kamomil,

 

 

 

 

Atoderm Intesive Baume 75ml

Krem që qetëson dhe zbut lëkurat e skuqura dhe shumë të thata. Redukton kruarjen falë përbërësit aktiv dermatologjik PEA. Për të gjithë familjen. Formë Doza: 75ml Lëndët aktive:Vaj Argani,Panthenol,Allantoin,Kamomil,

 

Atoderm Intensive Baume 200ml

Krem që qetëson dhe zbut lëkurat e skuqura dhe shumë të thata. Redukton kruarjen dhe tendencën për prurit falë përbërësit aktiv dermatologjik PEA. Për të gjithë familjen.

Formë Doza: 200ml

 

Atoderm Intensive Gel Moussant

Larës që qetëson dhe zbut lëkurat e skuqura dhe shumë të thata. Redukton kruarjen dhe tendencën për prurit falë përbërësit aktiv dermatologjik PEA. Për të gjithë familjen.

Formë Doza: 200ml

Lëndët aktive: Patented natural D.A.F.™

Optonic

Flukonazoli përdoret për të trajtuar infeksionet mykotike.

Formë Doza: 150mg x 1caps

Lëndët aktive: Fluconazole 

 

 

Lenisal Broncho Clean

Shurup për të ndihmuar në kollën me sekrecione.Merret 3 herë në ditë, në varësi të moshës, në një sasi prej 5 deri në 15 ml. Nga mosha 4 vjeç.

Formë Doza: 150ml

Lenisal Broncho Calm

Shurup për të luftuar kollën e thatë të irrituar.Pastron rrugët e frymëmarrjes, vesh membranat e mukozave dhe ka një efekt antiviral. Nuk rekomandohet për fëmijët nën moshën 3 vjeç.

Formë Doza: 150ml

Lenisal oral green propolis

Tretësirë joalkoolike të propolisit jeshil të standardizuar në acide fenolike (10 mg / ml), ekstrakt të thatë balsam limoni, Acid Hialuronik dhe vitaminë B3 (niacin) të cilat kontribuojnë në mirëmbajtjen e mukozës normale. Fëmijët mbi 3 vjeç.

Lenisal oral junior green propolis

Tretësirë joalkoolike të propolisit jeshil të standardizuar në acide fenolike (10 mg / ml), ekstrakt të thatë balsam limoni, Acid Hialuronik dhe vitaminë B3 (niacin) të cilat kontribuojnë në mirëmbajtjen e mukozës normale.

Atoderm Sos Spray

Qetësimi i kruarjes me origjinë nga urtikaria apo djegia nga dielli, kseroza senile, dermatiti atopik apo psoriazis. Fillon efekti për 60 sec dhe zgjat 6 orë. Për të gjithë familjen.

 

 

Esomeprazol 20mg/40mg Aristo

Një bar që redukton acidin e stomakut. Përdoret për trajtimin e sëmundjes së refluksit gastroezofageal, sëmundjes së ulçerës peptike dhe sindromës Zollinger-Ellison.

Formë Doza: 14 Tableta 20mg,

TREBON N

Trebon përdoret për të larguar mukozën e tepërt dhe për të lehtësuar kollën në rastet e sëmundjeve të mushkërive si bronkiti kronik tek të rriturit/fëmijët.

Formë Doza: 600mg x 20 sticks 

Lëndët aktive: N-Acetylcysteine 

TREBON N

Trebon përdoret për të larguar mukozën e tepërt dhe për të lehtësuar kollën në rastet e sëmundjeve të mushkërive si bronkiti kronik tek të rriturit/fëmijët.

Formë Doza: 200mg x 20 bustina 

Lëndët aktive: N-Acetylcysteine 

 

 

Esomeprazol 20mg/40mg Aristo

Një bar që redukton acidin e stomakut. Përdoret për trajtimin e sëmundjes së refluksit gastroezofageal, sëmundjes së ulçerës peptike dhe sindromës Zollinger-Ellison.

Formë Doza: 14 Tableta 20mg,

Reprat

Pantoprazole 40mg, nuk ndikon ne efektivitetin e Clopidogrel