L O A D I N G

DERMATOLOGJI

FLUCOZAL 150mg

Flukonazoli përdoret për të trajtuar infeksionet mykotike.

Formë Doza: 1 Kapsulë x 150mg

Lëndët aktive: Fluconazole

 

Nidagyl

Antibiotik që përdoret për të trajtuar  një sërë infeksionesh. Në sëmundjet inflamatore të legenit, endokarditin dhe vaginozën bakteriale, ulçera të caktuara të stomakut/zorrëve të shkaktuara nga një bakter (H. pylori)

Formë Doza: 30 Kapsula x 500mg

X CORT

Krem antipruritik alternative e kortikosteroidëve. Imiton efektet e kortikosteroidëve. Përdoret 2-3 herë në ditë.

Formë Doza: Tubet x 50ml

Lëndët aktive: Vaj Argani, Panthenol, Allantoin, Kamomil,

 

Repel MycoClean

Çrrënjos mykun e thonjve. Administrim praktik dhe i lehte me apikator ne forme stilolapsi, vetem aty ku nevojitet.

Vitorange

Për fëmijët mbi moshën 9 vjeç. Tretni 1 Tabletë në ditë në 150ml ujë. 12 Tableta eferveshente.

D3 Fix (Cholecalciferol)

Vitamine D3 solucion ujor, ploteson kerkesat ne rritje per vitaminen D. 1 pike permban 200 UI D3. Per te rritur dhe femije. Unik edhe per ata qe kane crregullime me tretjen dhe me probleme biliare per nje perthithje maksimale.

D3 fix® Max

Përshtatet me nevojat ditore të trupit për vitaminë D3.

Çdo tabletë përmban 4000IU vitaminë D3/2000IU vitaminë D3.

Formë Doza: 60 tableta 

Eva Intima Mycosis Spray

Sprej me acid borik për të trajtuar mykozat e organeve genital.

I përshtatshëm për femra dhe meshkuj.

Mbi moshen 3 vjec.

Formë Doza: Sprej x 100ml

Lëndët aktive: Acid borik Tea Tree Oil- Hyaluronic acid

Eva Intima Mycosis Cleansing Foam

Shkumë me acid borik për të trajtuar mykozat. I përshtatshëm për femra dhe meshkuj.

Mbi moshen 3 vjeç.

Formë Doza: 50ml

 

Eva Intima Mycosis Liquid Cleanser

Larës intim me acid borik për të trajtuar mykozat.

Mbi moshën 3 vjeç.

Formë Doza: 100ml