L O A D I N G

MJEKE FAMILJE

Esomeprazol 20mg/40mg ARISTO

Redukton acidin e stomakut. Përdoret për trajtimin e sëmundjes së refluksit gastroezofageal, sëmundjes së ulçerës peptike dhe sindromës Zollinger-Ellison.

Formë Doza: 30 Tableta x 20mg/40mg,

Pantoprazol 20mg/40mg ARISTO

Redukton acidin e stomakut. Përdoret për trajtimin e sëmundjes së refluksit gastroezofageal, sëmundjes së ulçerës peptike dhe sindromës Zollinger-Ellison.

Formë Doza: 14 Tableta x 20mg/40mg  

 

Formopen INH

Në trajtimin e astmës te pacientët që trajtohen me kortikosteroide inhalatore dhe që kërkojnë gjithashtu një beta2-agonist me veprim të gjatë.

Formë Doza: (12mcg Formoterol x 60doza)

Lëndët aktive: Formoterol

Rolenium INH

Pompa përdoret për të trajtuar simptomat e astmës dhe SPOK.

Formë Doza: 60 doza x 250mcg/50mcg,

Formë Doza: 60 doza x 500mcg/50mcg.

Lëndët aktive:Fluticasone Propionate, Salmeterol Xinafoate

MONTOL 4mg/5mg

Doza 4 mg për fëmijë nga 2 deri në 5 vjeç dhe doza 5 mg për fëmijë

nga 6 deri ne 14 vjeç. Formë Doza: 20 Tableta x 4mg/ 20 Tableta x 5mg.

Lëndët aktive: Montelukast

Fluticapen INH

Fluticasone propionate është një glukokortikoid me fuqi të lartë anti-inflamatore lokale.

Formë Doza: 60 doza x 250mcg,  60 doza x 500mcg

Lëndët aktive:  Fluticasone propionate

 

Lenisal oral green propolis

Tretësirë joalkoolike të propolisit jeshil të standardizuar në acide fenolike  ekstrakt të thatë balsam limoni, Acid Hialuronik dhe Vitaminë B3  të cilat kontribuojnë në mirëmbajtjen e mukozës normale. 30 ml

Lëndët aktive:Propolisit jeshil,acide fenolike,Acid Hialuronik.

 

Lenisal oral junior green propolis

Tretësirë joalkoolike të propolisit jeshil të standardizuar në acide fenolike ekstrakt të thatë balsam limoni, Acid Hialuronik dhe Vitaminë B3  të cilat kontribuojnë në mirëmbajtjen e mukozës normale. Fëmijët mbi 3 vjeç.

 

Lenisal Broncho Clean

Shurup për të ndihmuar në kollën me sekrecione. Trumza dhe Primrose kontribuojnë në lehtësimin e acarimit të fytit, faringut dhe kordave të zërit.Ka efekte antibakteriale, antivirale dhe anti-inflamatore dhe shpesh rekomandohet për probleme të frymëmarrjes Merret 3 herë në ditë, në varësi të moshës, në një sasi prej 5 deri në 15 ml. Nga mosha 4 vjeç.

Lenisal Broncho Calm

Shurup për të luftuar kollën e thatë të irrituar
Pastron rrugët e frymëmarrjes, vesh membranat e mukozave dhe ka një efekt antiviral.
Mukusi i Alteas – vesh mukozat dhe zvogëlon acarimin nga kolla
Iridoidet, flavonoidët dhe derivatet e acideve fenolike nga gjethedelli – kanë efekt anti-inflamator. Nuk rekomandohet për fëmijët nën moshën 3 vjeç.

Parcoten

Trajtues i dhimbjeve të lehta dhe të mesme. 

Formë Doza: 20 tableta x 500mg/10mg

Lëndët aktive: Paracetamol/Codeine

 

#parcoten #winpharma #delorbis

FLUCOZAL 150mg

Flukonazoli përdoret për të trajtuar infeksionet mykotike. 

Formë Doza: 1 Kapsulë x 150mg  

Lëndët aktive: Fluconazole

NIDAGYL 500mg

Antibiotik që përdoret për të trajtuar një sërë infeksionesh. Në sëmundjet inflamatore të legenit, endokarditin dhe vaginozën bakteriale, ulçera të caktuara të stomakut/zorrëve të shkaktuara nga një bakter .

Formë Doza: 30 Kapsula x 500mg 

IODO-Fix®

Është një ​​shtesë ushqimore me JOD. 

Formë Doza: 60 Tableta x 200mg

Lëndët aktive: JOD 

 

#winpharma #iodofix #unipharma

D3 fix® Max

Përshtatet me nevojat ditore të trupit për vitaminë D3. Pa gluten.

Formë Doza: 60 tableta x 4000IU 

Lëndët aktive:  Vitaminë D3

D3fix® Extra

Përshtatet me nevojat ditore të trupit për vitaminë D3. Pa gluten.

Formë Doza: 60 tableta x 2000IU  

Lëndët aktive: Vitaminë D3 

 

APOTEL Syrup

Shurup për fëmijë. Analgjezik, antipiretik dhe antiinflamator. 

Formë Doza: 120ml

Lëndët aktive: Paracetamol 

 

#winpharma #apotel #apotelsurup

Dextrolyte Plus®

Siguron rehidrim oral, balancon humbjen e lëngjeve dhe kripërave minerale nga diarreja.Me shije qershie.

Formë Doza: 10 Bustina

Lëndët aktive: Sodium chloride, Potasium chlorid

RIZOLYTE®

Parandalim dhe trajtim i dehidrimit të trupit për shkak të diarresë.

Përdorimi: përmbajtja e secilës paketë tretet në 200ml ujë dhe përzihet mirë para marrjes.

Formë Doza: 6 Bustina me shije fruta pylli

Unisept® Oral Gel (Ce)

Xhel me karbamid oksigjeni që trajton ulçerat e kavitetit oral.

Formë Doza: Xhel x 30gr 

Lëndët aktive: Karbamid oksigjeni

 

SEMED 200®

SEMED 200® siguron përthithje të lartë dhe mbulon nevojat ditore të SELENIT

me vetëm 1 tabletë në ditë.

Formë Doza: 30 Tableta x 200mg 

Lëndët aktive: L-selenomethionine Selenium Organik

 

CRANFIX®

Ekstrakte të boronicës, i pasur në proantocianidina, ndalon aftësinë e

e. Colit për t’u ngjitur në epitelin urinar. Vitamina C, Seleni dhe Zinku ndihmojnë

në funksionimin normal të sistemit imunitar. Një kapsulë CRANFIX® në ditë.

Formë Doza: 60 Kapsula

MultiCOMPLEX

Vitaminat B6, B9, B12, C dhe Hekuri kontribojnë në reduktimin e lodhjes dhe këputjes dhe në funksionimin normal të sistemit imunitar.

Formë Doza: 20 tableta eferveshente me shije portokalli. 

 

Neuro B Complex

Suplement ushqimor me vitaminë B kompleks.

Vitaminat B1, B2, B3, B6, B7, B12 kontribuojnë në funksionimin normal

të sistemit nervor.

1 tabletë në ditë.

Eva Restore

Çdo tabletë përmban 1000mg vitaminë B12. Tabletat B12 fix® janë të tretshme në gojë. 1 tabletë në ditë, gjatë ushqimit. 

Formë Doza: 30 tableta 

Lëndët aktive: Vitamina B1, B2, B6 dhe B12

 

Imuno C 500

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç duhet të konsumojnë një tabletë

në ditë të shoqëruar me ushqim.

Formë Doza: 30 kapsula x 500ml 

Lëndët aktive: Vitaminë C 

VITORANGE

Vitaminë C 1gr për fëmijët mbi moshën 9 vjeç dhe të rriturit.

Përdorimi: Tretni 1 Tabletë në ditë në 150ml ujë.

Formë Doza: 12 Tableta x 1000 mg

Lëndët aktive: Acidi askorbik(Vitamina C)

 

Repel MycoClean

Repel MycoClean Çrrënjos mykun e thonjve. Administrim praktik dhe

i lehtë me apikator në formë stilolapsi, vetëm aty ku nevojitet.

Formë Doza: 30ml

Lëndët aktive: Vaj bimësh 

X CORT

X CORT-

Krem antipruritik alternative e kortikosteroidëve.

Imiton efektet e kortikosteroidëve.

Përdoreni 2-3 herë në ditë. 

Formë Doza: Tubet x 50ml 

Selva® Chamomile Solution (CE)

Selva® Chamomile Solution (CE)- Zbllokon hundët, hidraton dhe qetëson mukozën nazale.

Formë Doza: Tretësirë 30ml 

Lëndët aktive: Tretësirë klorur natriumi me kamomil

 

Cicabio Crème

Cicabio Crème- Krem qetësues terapeutik i cili

rindërton epidermen. Për skuqje apo dëmtime të lëkurës pa rrjedhje.

Për të rritur, fëmijë dhe foshnja.

Formë Doza: Krem x 40ml

Lëndët aktive: Antalgicine™ technology

Cicabio Lotion

Cicabio Lotion-Sprej i cili përshpejton rikuperimin e epidermës dhe përshpejton proçesin normal të shërimit të lëkurës edhe në plagë me rrjedhje.

Për të rritur, fëmijë dhe foshnja.

Formë Doza: Sprej x 40ml

Lëndët aktive: Antalgicine™ technology

  

 

Chlorhexil® Spray

Sprej me klorheksidine 0.20% antiseptik për të gjithë kavitetin oral.

Formë Doza: 60 ml

Lëndët aktive: Klorheksidine 0.20%

 

Chlorhexil® Gel

Chlorhexil 0.20% xhel (0.20% klorhexidine) në lëndimet  dhe plagët e gojës dhe mishrave të dhëmbëve. Lufton pllakën dhe siguron lehtësim dhe mbrojtje nga acarimi dhe inflamacioni.

Formë Doza: Xhel x 30ml 

Lëndët aktive:  Klorheksidinë 0.2%, ekstrakte kamomili,

α-bisabolol, pa alkool

 

Unisept® Drops (Ce)

Solucion me pika me karbamid oksigjeni që trajton ulçerat e kavitetit oral.

Formë Doza: 30ml 

Lëndët aktive: karbamid oksigjeni ,peroksid hidrogjeni 0.8%, acid hialuronik 0.05%

 

Abuxar 80mg

Krem antipruritik alternative e kortikosteroidëve. Përhapeni butë në zonën e prekur, 2-3 herë në ditë. Shmangni kontaktin me sytë. Përdorimi i përsëritur është i domosdoshëm për të mos u rishfaqur simptomat.

Formë Doza:  30 tableta x 100mg

 

Abuxar 120 mg

Përdoret për një kohë të gjatë për trajtimin e gutës për shkak

të niveleve të larta të acidit urik. Në përgjithësi rekomandohet për

njerëzit që nuk mund të marrin allopurinol.

Formë Doza: 30 tableta x 100mg

 

 

Soluric

Përdoret për të ulur nivelet e larta të acidit urik në gjak. Përdoret posaçërisht për parandalimin egutës, parandalimin e llojeve të veçanta të gurëve në veshka dhe

për nivelet e larta të acidit urik që mund të ndodhin me kimioterapinë.

Formë Doza: 30 tableta x 100mg

URO BALANCE

Boronica e kuqe është trajtues natyral i infeksioneve të shpeshta

të traktit urinar. D-manoza vepron duke u lidhur me receptorët e bakterit E.Coli. Përdorimi: 30 ml një herë në ditë.

Formë Doza: Flakon x 250ml 

Reprat

Pantoprazole 40mg, redukton acidin e stomakut. Nuk ndikon

në efektivitetin e Clopidogrel.

Formë Doza: 20 Tableta x 40mg

Lëndët aktive: Pantoprazole

 

TREBON N

Trebon përdoret për të larguar mukozën e tepërt dhe për të lehtësuar kollën në rastet e sëmundjeve të mushkërive si bronkiti kronik tek të rriturit/fëmijët.

Formë Doza: 600mg x 20 sticks 

Lëndët aktive: N-Acetylcysteine

 

TREBON N

Trebon përdoret për të larguar mukozën e tepërt dhe për të lehtësuar kollën në rastet e sëmundjeve të mushkërive si bronkiti kronik tek të rriturit/fëmijët.

Formë Doza: 200mg x 20 bustina

Lëndët aktive: N-Acetylcysteine