L O A D I N G

PEDIATER/KONSULTORI

Biolact Start®

Probiotik me pika për rivendosjen dhe mirëmbajtjen e florës së zorrëve. Në diarrea, viruset, ndryshimet e dietës, konstipacion, dhimbje barku, forcon mekanizmat mbrojtës, parandalim i infeksioneve, intolerancë ndaj laktozës.

8 pika përmbajnë të paktën 500 milion B. Lactis qeliza të gjalla.

D3 Fix ® Drops

Për të rritur dhe fëmijë. Unik edhe për ata që kanë çrregullime me tretjen dhe me probleme biliare për një përthithje maksimale.

Formë Doza: 1 pikë = 200 UI D3 30ml

Lëndët aktive: Vitaminë D3 ,

solucion ujo

APOTEL Syrup

Shurup për fëmijë. Analgjezik, Antipiretik dhe Antiinflamator.

Formë Doza: Flakon x 120mg/5ml

Lëndët aktive: Paracetamol

APOTEL Syrup

#apotel #winpharma #unipharma #pharmacy

IMUNO BETA GLUCAN

Suplement ushqimor i lëngshëm me beta 1,3/1,6-D-glucan, Vitaminë C, Zink dhe Vitaminë B kompleks.Vitamina C, Zink, Vitaminat B6 dhe B12 dhe Acidi Folik kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar. Doza që duhet të merret është 1ml/ 5 kg një herë në ditë për 1-3 muaj.

Babyderm® Teething Gel

Xhel i sigurt, i krijuar veçanërisht për lehtësimin e simptomave të daljes së dhëmbëve të parë. I përshtatshëm për foshnjat që 3 muajsh. 

Formë Doza: Xhel x 30ml 

 

Selva® Chamomile Baby Care

Solucion Nazal izotonik i klorurit të natriumit me kamomil dhe pantenol

dhe xhel nazal i klorurit të natriumit me kamomil ,pantenol dhe aloe. Zhbllokon hundët, hidraton dhe qetëson mukozën nazale. Që nga dita e parë e lindjes.

Formë Doza: Solucion x 30ml/ Xhel x12ml

RIZOLYTE®

Parandalim dhe trajtim i dehidrimit të trupit për shkak të diarresë.Përdorimi: përmbajtja e secilës paketë tretet në 200ml ujë dhe përzihet mirë para marrjes.Të porsalindurit nga 3 muaj e më të mëdhenj: 3 paketa në 8 orët e para dhe 2 paketa në 16 orët pasardhëse.Fëmijët: 5 paketa në ditë për 4 ditë.

Dextrolyte Plus®

Siguron rehidrim oral, balancon humbjen e lëngjeve dhe kripërave minerale nga diarreja. 

Formë Doza: 10 bustina me shije qershie

Lëndët aktive: Sodium chloride,Potasium chlorid,Sodium citrate,Dextrose

Selva® Monodose

Solucion Nazal Izotonik,zhbllokon hundët, hidraton dhe qetëson mukozën nazale.

Formë Doza: 15 Flakon Monodoze

Lëndët aktive: Tretësirë klorur natriumi me kamomil

Babyderm ® Junior Cran

Shkumë larëse për pastrimin e zonës urogjenitale për djemtë dhe vajzat që nga lindja deri në moshën 6 vjeç. Në rastet e infeksioneve të shpeshta urinare me origjine nga E. Coli.

Formë Doza: 150ml 

Babyderm ® Girl’s Wash

Pastron zonën intime të vajzave që nga lindja deri në 12 vjeç. Ruan dhe mirëmban florën kutane dhe vaginale për mbrojtje kundër infeksioneve.

Formë Doza: 150ml

Calmovix Junior syrup

Shurup për kollë të thatë. Përdoret në foshnje nga 6 muaj

dhe fëmijë deri 6 vjeç. Zbut dhe qetëson mukozën e irrituar të

rrugëve të frymëmarrjes.

Formë Doza: Flakon x 125ml 

Lenisal oral green propolis

Tretësirë joalkoolike të propolisit jeshil të standardizuar në acide fenolike (10 mg / ml), ekstrakt të thatë balsam limoni, acid hialuronik dhe vitaminë B3 (niacin) të cilat kontribuojnë në mirëmbajtjen e mukozës normale.

Fëmijët mbi 3 vjeç.

Formë Doza: Flakon x 30 ml

Lenisal oral junior green propolis

Tretësirë joalkoolike të propolisit jeshil të standardizuar në acide fenolike  ekstrakt të thatë balsam limoni, acid hialuronik dhe vitaminë B3  të cilat kontribuojnë në mirëmbajtjen e mukozës normale.

Fëmijët mbi 3 vjeç.

 

Cicabio Arnica +

Krem qetësues i cili rikuperon lëkurën nga enjtjet dhe mavijosjet.

Për të rritur, fëmijë dhe foshnja.

Formë Doza: 40ml

Lëndët aktive:Ekstrakt arnika,ANTALGICINE™, Apigeninë dhe Zink

 

#winpharma #bioderma #pharmacy #Cicabioarnica+

Lenisal oral green propolis

Vaj dushi për lëkurat e thata deri në atopike. Pastron butësisht duke ushqyer me lipide barrierën mbrojtëse të dëmtuar të lëkurës.

Formë Doza: 200ml 

Lëndët aktive: Patented natural D.A.F.™

 

Lenisal oral junior green propolis

Vaj dushi për lëkurat e thata deri në atopike. Pastron butësisht duke ushqyer me lipide barrierën mbrojtëse të dëmtuar të lëkurës.

 

 

Atoderm Sos Spray

Qetësimi i kruarjes me origjinë nga urtikaria apo djegia nga dielli, kseroza senile, dermatiti atopik apo psoriazis. Fillon efekti për 60 sec dhe zgjat 6 orë. Për të gjithë familjen.

Formë Doza: 50ml

Atoderm Intensive Baume

Krem dhe Larës që qetëson dhe zbut lëkurat e skuqura dhe shumë të thata. Redukton kruarjen dhe tendencën për prurit falë përbërësit aktiv dermatologjik PEA. Për të gjithë familjen.

Formë Doza: 75ml 

Lëndët aktive: Patented natural D.A.F.™

 

Atoderm Intensive Baume

Krem dhe Larës që qetëson dhe zbut lëkurat e skuqura dhe shumë të thata. Redukton kruarjen dhe tendencën për prurit falë përbërësit aktiv dermatologjik PEA.

Për të gjithë familjen.

Lëndët aktive: Patented natural D.A.F.™

Formë Doza: 200ml 

Lenisal Broncho Clean

Shurup për të ndihmuar në kollën me sekrecione.Merret 3 herë në ditë,

në varësi të moshës, në një sasi prej 5 deri në 15 ml.

Nga mosha 4 vjeç.

Formë Doza: Flakon x 150ml

 

 

Lenisal Broncho Clean

Shurup për të ndihmuar në kollën me sekrecione.Merret 3 herë në ditë,

në varësi të moshës, në një sasi prej 5 deri në 15 ml.

Nga mosha 4 vjeç.

Formë Doza: Flakon x 150ml

 

 

TREBON N

Trebon përdoret për të larguar mukozën e tepert dhe për të lehtësuar kollën në rastet e sëmundjeve të mushkërive si bronkiti kronik tek të rriturit/femijet.

Formë Doza: 200mg x 20 bustina