L O A D I N G

PNEUMOLOGJI

Rolenium INH

Pompa përdoret për të trajtuar simptomat e astmës dhe SPOK.

Forma/Doza: 60 doza x 250mcg/50mcg, 60 doza x 500mcg/50mcg

Lëndët aktiv: Fluticasone Propionate, Salmeterol Xinafoate

 

Fluticapen INH

Fluticasone propionate është një glukokortikoid me fuqi të lartë anti-inflamatore lokale. Forma/Doza: 60 doza x 250mcg, 60 doza x 500mcg

Lëndët aktive: Fluticasone propionate

Formopen INH

Në trajtimin e astmës të pacientët që trajtohen me kortikosteroide inhalatore dhe që kërkojnë gjithashtu një beta2-agonist me veprim të gjatë.

Forma/Doza: 60 doza x 12mcg

Lëndët aktive: Formoterol 

 

Montel 4mg/5mg

Doza 4 mg per femije nga 2 deri ne 5 vjec dhe doza 5 mg per femije nga 6 deri ne 14 vjec.

Forma/Doza: 20 Tableta x 4mg, 20 Tableta x 5mg

Lëndët aktive: Montelukast

Nidagyl

Antibiotik që përdoret për të trajtuar një sërë infeksionesh. Ne sëmundjet inflamatore të legenit, endokarditin dhe vaginozën bakteriale, ulçera të caktuara të stomakut/zorrëve të shkaktuara nga një bakter (H. pylori).

Forma/Doza: 30 Kapsula x 500mg

FLUCOZAL 150mg

Flukonazoli përdoret për të trajtuar infeksionet mykotike.

Forma/Doza: 1 Kapsulë x 150mg 

Lëndët aktive: Fluconazole 

Selva Monodose

 

Solucion Nazal izotonik,zhbllokon hundët, hidraton dhe qetëson mukozën nazale. 

Forma/Doza: 15 Flakon Monodoze 

Lëndët aktive: Tretësirë klorur natriumi me kamomil

 

 

Selva® Chamomile Baby Care (CE)

Solucion Nazal izotonik i klorurit te natriumit me kamomil dhe pantenol+ Xhel nazal I klorurit te Natriumit me kamomil +pantenol+aloe. Zhbllokon hundet, hidraton dhe qeteson mukozen nazale. Që nga dita e parë e lindjes.

Forma/Doza: Solucion x 30ml/ Xhel x12ml

Selva® Chamomile Solution (CE)

Zbllokon hundët, hidraton dhe qetëson mukozën nazale.

Forma/Doza: Tretësirë x30ml

Lëndët aktive: Tretësirë klorur natriumi me kamomil

 

Parcoten

Paracetamol 500mg/ Codeine 10mg. Trajtues I dhimjeve te lehta dhe te mesme.

TREBON N

Trebon përdoret për të larguar mukozën e tepërt dhe për të lehtësuar kollën në rastet e sëmundjeve të mushkërive si bronkiti kronik tek të rriturit/fëmijët.

Formë Doza: 600mg x 20 sticks

TREBON N

Trebon përdoret për të larguar mukozën e tepërt dhe për të lehtësuar kollën në rastet e sëmundjeve të mushkërive si bronkiti kronik tek të rriturit/fëmijët.

Formë Doza: 200mg x 20 bustina

 

Lenisal oral junior green propolis

Tretësirë joalkoolike të propolisit jeshil të standardizuar në acide fenolike (10 mg / ml), ekstrakt të thatë balsam limoni, Acid Hialuronik dhe vitaminë B3 (niacin) të cilat kontribuojnë në mirëmbajtjen e mukozës normale. Fëmijët mbi 3 vjeç.

 

Lenisal oral green propolis

Tretësirë joalkoolike të propolisit jeshil të standardizuar në acide fenolike (10 mg / ml), ekstrakt të thatë balsam limoni, Acid Hialuronik dhe vitaminë B3 (niacin) të cilat kontribuojnë në mirëmbajtjen e mukozës normale.

 

 

Lenisal Broncho Clean

Shurup për të ndihmuar në kollën me sekrecione.Merret 3 herë në ditë, në varësi të moshës, në një sasi prej 5 deri në 15 ml. Nga mosha 4 vjeç.

Lëndët aktive: Vaj Argani, Panthenol, Allantoin, Kamomil,

 

 

Lenisal Broncho Calm

Shurup për të luftuar kollën e thatë të irrituar.Pastron rrugët e frymëmarrjes, vesh membranat e mukozave dhe ka një efekt antiviral. Nuk rekomandohet për fëmijët nën moshën 3 vjeç.

Lëndët aktive: Vaj Argani, Panthenol, Allantoin, Kamomil.

 

 

X-Cort cream

Krem antipruritik alternative e kortikosteroidëve. Imiton efektet e kortikosteroidëve,, 2-3 herë në ditë.

Forma/Doza: Tubet x 50ml

Lëndët aktive: Vaj Argani, Panthenol, Allantoin, Kamomil,

 

 

Chlorhexil® Spray

Sprej me klorheksidine 0.20% antiseptik për të gjithë kavitetin oral.

Forma/Doza: 60ml

Lëndët aktive: klorheksidine 0.20%

 

Pantoprazol 20mg/40mg ARISTO

Redukton acidin e stomakut. Përdoret për trajtimin e sëmundjes së refluksit gastroezofageal, sëmundjes së ulçerës peptike dhe sindromës Zollinger-Ellison.

Forma/Doza: 14 Tableta x 20mg/40mg

 

Esomeprazol 20mg/40mg

Redukton acidin e stomakut. Përdoret për trajtimin e sëmundjes së refluksit gastroezofageal, sëmundjes së ulçerës peptike dhe sindromës Zollinger-Ellison.

Forma/Doza: 30 Tableta x 20mg/40mg